W trosce o należyte zdrowie i wygląd coraz więcej kobiet korzysta z usług profesjonalnych gabinetów medycyny estetycznej, które oferują nie tylko nowatorskie metody ale również najwyższej jakości urządzenia wykorzystywane w zabiegach kosmetycznych. Nowością na rynku częstochowskiej branży kosmetycznej jest zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego PRP jaki wykonywany jest w Gabinecie Medycyny Estetycznej Laser-Med.

osocze

Yaksheeta Sri / Flickr.com CC BY-SA 2.0)

Zabieg z krwią

Osocze bogatopłytkowe PRP jest preparatem krwiopochodnym, który pozyskuje się z krwi pacjenta, a który zawiera znacznie powiększoną ilość płytek. Zwiększenie płytek w preparacie ma na celu pobudzanie procesów regeneracyjnych, co doskonale sprawdza się w medycynie estetycznej.

Stymulacja tkanek

Tego rodzaju stymulacja tkanek skóry przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego jest bardzo bezpieczna i nie wywołuje reakcji alergicznych. Efekt zastosowania kuracji jest zauważalny już po wykonaniu pierwszego zabiegu. Gabinet Medycyny Estetycznej Laser-Med w Częstochowie dla uzyskania jak najlepszych efektów zaleca swoim klientom poddanie się kuracji składającej się z trzech zabiegów wykonywanych w odstępie trzech tygodni każdy.

Spektrum działania

Zabiegi przy wykorzystaniu osocza bezpłytkowego mają szerokie spektrum działania i między innymi doskonale wygładzają zmarszczki, spłycają bruzdy, poprawiają elastyczność i napięcie skóry, hamują proces łysienia, wpływają na rewitalizację oraz wygładzenie skóry a nawet remodeling włókien kolagenowych. Polecane są przede wszystkim osobom w przedziale wiekowym od ponad trzydziestu do sześćdziesięciu lat.