Z roku na rok na szlakach turystycznych pojawia się coraz więcej kajakarzy. Kajakarstwo to sport dla każdego, bez względu na wiek czy formę fizyczną. Bardzo przydatną umiejętnością jest pływanie. Kajaki często się wywracają, a jeśli nie potrafisz pływać, może to zakończyć się niebezpieczeństwem. Spływy kajakowe są polecane dla osób zdrowych. Jeśli masz grypę, lepiej zostań w domu.

spływy kajakowe pilicą

Passel.com CCO 1.0

Przygotowanie fizyczne na kajaki

Im jesteś w lepszej formie fizycznej tym lepiej, lecz siła fizyczna nie jest tutaj wyznacznikiem. Spływy kajakowe wymagają intensywnego wiosłowania, a bez treningu mogą w bardzo szybkim czasie wysiąść Ci ręce. Przed wyjazdem na spływy kajakowe warto poczytać o niespodziankach, jakie mogą Cię spotkać na wodzie.

Co warto zabrać na spływy kajakowe?

Na spływy kajakowe warto ubrać w wygodne sportowe ubrania. Powinny być wykonane z szybkoschnących materiałów, tak aby po ewentualnej wywrotce, szybko wyschnąć. Poza tym warto ubrać się w ubrania, które mogą się ubrudzić lub podrzeć np. przez gałęzie. Koniecznie należy wziąć nakrycie głowy i sportowe buty. Nie wybieraj klapek, ponieważ stopy powinny być zabezpieczone. Klapki bardzo szybko porwie nurt.

Spływy kajakowe – kajaki Przedbórz

Nie wiesz gdzie udać się na spływy kajakowe? Polecamy spływy Pilicą. Pilica jest lewobrzeżnym dopływem Wisły. Liczy sobie 342 km.Bez trudu znaleźć miejsce na biwak. Ludzie mieszkający w okolicy są bardzo przyjaźni i chętnie pomogą. Woda jest przejrzysta. Niestety szlak jest wymagający . Można rozpocząć od Przedborza do Łęgu Ręczyńskiego. Trasa wynosi około 21 km. Można ją pokonać w czasie około 4-5 godzin.Spływy kajakowe Pilicą wiodą przez dwa parki krajobrazowe. Piękne lasy sosnowe podcinane na łukach Pilicy sprawiają, że spływ jest bardzo atrakcyjny. Przy brzegach znajdują się piękne plaże.

Kto zorganizuje Twój spływ?

Jeśli marzysz o spływie kajakowym, polecam skorzystanie z oferty firmy Meandry Pilicy . Firma organizuje spływy kajakowe Pilicą, a także na życzenie spływy po Warcie i Luciąży. Bez problemu można wypożyczyć sprzęt kajakowy. meandry Pilicy organizują także tematyczne wycieczki, paintball, wycieczki szkolne, integracyjne czy wieczory kawalerskie. Pracownicy posiadają wykształcenie w zakresie organizacji turystyki i uprawnienia. Zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy na stronie http://meandrypilicy.pl/oferta/splywy-kajakowe