Pit przez internet rozlicza coraz więcej osób. Długie kolejki w Urzędzie Skarbowym skutecznie odstraszają podatników. Rozliczanie pit online jest bardzo wygodą formą rozliczenia się z fiskusem. Wystarczy, że ściągniesz z internetu jeden z bezpłatnych programów pit 2015, zainstalujesz go na swoim komputerze i będziesz postępować zgodnie ze wskazówkami.

rozlicz pit

401 / Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

Pit przez internet

Od początku 2013 roku, od momentu kiedy aktywne stały się e-Deklaracje, złożono już kilkanaście milionów deklaracji podatkowych. Okres rozliczeniowy dla deklaracji PIT mija 30 kwietnia. Deklaracje VAT można składać przez cały rok. Wśród wielu osób składanie deklaracji jest nadal najpopularniejszym sposobem rozliczenia się z fiskusem, lecz Polacy coraz chętniej rozliczają się elektronicznie.

Program do PIT

Program do pit można znaleźć na wielu stronach internetowych, m.in. Ministerstwa Finansów, stronach fundacji, stowarzyszeń ( w zamian za wsparcie, liczą na przekazanie 1 procenta podatku, portalach poświęconych tematyce finansowej i podatkowej i wielu innych. Każdy program PIT opiera się na podobnych zasadach działania. Każdy z nich umożliwia wysyłkę wypełnionej deklaracji pit d systemu e-deklaracji.gov.pl. Każdy z nich jest udostępniany za darmo do użytku komercyjnego.

Przekaż 1 procent

Wypełniając coroczną deklarację podatkową warto pamiętać o tym, że każdy podatnik może zadecydować, co się dzieje z jego jednym procentem podatku. Może on trafić do skarbu państwa lub do wybranej przez podatnika fundacji czy stowarzyszenia. Przekazanie 1 % podatku znaczy dla takich instytucji bardzo wiele. Warto jednak wybrać organizację pożytku publicznego, która jest wiarygodna.

1 % podatku dla chorych dzieci

Zachęcamy do przekazania 1 % podatku do chorych dzieci z obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom. Fundacja z Warszawy została założona przez rodziców, przyjaciół i rodziny chorych dzieci leczących się w Centrum Zdrowia Dziecka. Jej celem jest świadczenie pomocy maluchom, które ze względu na problemy materialne nie mogą być odpowiednio leczone lub rehabilitowane. 1 % na cele charytatywne to piękny gest z Twojej strony, jako podatnika. Przekaż jeden procent podatku już dzisiaj. Zachęcamy do zapoznania się z szczegółowymi informacjami na stronie pomocdzieciom.eu/pomoc/1-procent-podatku