Marka cukiernicza Blikle znana jest już od drugiej połowy dziewiętnastego wieku i przede wszystkim kojarzy się z niesamowitym smakiem puszystych pączków z różanym nadzieniem. Dziś firmą , która początki zawdzięcza cukiernikowi Antoniemu Kazimierzowi Blikle, dowodzi już czwarte pokolenie rodziny Bliklów a sieć markowych cukierni objęła już aż dwadzieścia osiem punktów w zlokalizowanych w różnych regionach całej Polski. Dzięki rozpowszechnianiu tej jakże cenionej i znanej na terenie naszego kraju marki cukierniczej przy wykorzystaniu franczyzy, pączki Bliklego oraz innego sztandarowe wyroby można dostać nie tylko w samej Warszawie ale od niedawna również w Częstochowie.

blikle

Richard Janecki / Flickr.com (CC BY-NC 2.0)

Pielgrzymi i mieszkańcy sobie cenią

Częstochowska cukiernia Bliklego już od pierwszego dnia funkcjonowania zdobyła olbrzymie uznanie mieszkańców a jej produkty cieszą się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem. Również goście odwiedzający miasto chętnie korzystają z oferty cukierni i po zwiedzeniu Klasztoru na Jasnej Górze odpoczywają przy pączkach i filiżance kawy.

Pączek w maśle

Wyjątkowym zapachom jakie unoszą się w cukierni nikt nie jest w stanie się oprzeć. Serwowane ciasta dostarczają niezapomnianych doznań smakowych nie tylko łasuchom. W częstochowskim lokalu oprócz standardowej oferty organizowane są również małe przyjęcia okolicznościowe, na których terminy są z góry rezerwowane ze względu na olbrzymie zainteresowanie. Wielkim udogodnieniem dla klientów jest możliwość regulowania rachunków kartą płatniczą i dostosowanie lokalu do potrzeb osób niepełnosprawnych.