Zaburzenia oddychania mogą być objawem groźnych chorób. Przyczyny problemów z oddychaniem mogą być różne. Mogą o nich świadczyć zarówno choroby kardiologiczne, jak i dysfunkcje układu oddechowego. Jeśli Ty lub ktoś bliski ma takie problemy, jak jak najszybciej znajdź dobrego pulmonologa.

lekarz pulmonolog

Electrolux Design Lab / Flickr.com (CC BY-NC 2.0)

Jakie choroby leczy pulmonolog?

Pulmonolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem groźnych chorób układu oddechowego. Jakie choroby najczęściej nas dotykają? Astma oskrzelowa, choroby płuc, rozstrzenia oskrzeli, zapalenie oskrzeli i płuc. Aby nie doprowadzić do takich przypadłości reaguj na bieżąco. Jeśli czujesz, że od kilku dni miewasz kaszel i problem z prawidłowym oddechem reaguj od razu.

Zaburzenia oddechu mogą sugerować choroby serca

Zaburzenia oddechu są różnego rodzaju zmianami oddychania takimi jak przyspieszony, zwolniony, pogłębiony oddech. Jeśli podczas oddychania słyszysz świsty to także powinno Cię zaniepokoić. Warto zwrócić uwagę także na oddech w nocy, podczas snu. Jeśli Ty lub Twoi bliscy mają płytki oddech, bezdech lub chrapią koniecznie umów się na wizytę o pulmonologa. Zaburzenia oddychania mogą wskazywać na poważne choroby układu krążenia – chodzi o niestabilną dławicę piersiową, zawał serca, zaburzenia jego czynności lub niewydolność serca.

Wyszukiwarka lekarzy z Twojej okolicy

Pulmonolog o przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego i przeprowadzeniu badań, zaleci Ci odpowiednią metodę leczenia, która pomogą pozbyć się dolegliwości. Dzięki temu pozbędziesz się bólu i będziesz mógł oddychać normalnie. Nie znasz żadnego dobrego specjalisty? Skorzystaj z Krajowego Centrum Pacjenta. Znajdziesz tam lekarzy wszystkich specjalizacji w Twoim mieście. Poczytaj opinie o lekarzach i na ich podstawie wybierz dobrego pulmonologa. Opinie o lekarzach udostępniają inni pacjenci danego lekarza. Poprzez stronę internetową możesz od razu umówić się na wizytę. Skorzystaj z Krajowego Centrum Pacjenta już dzisiaj na stronie kcp.pl/lekarz/pulmonolog/czestochowa.