Logo to wizualna reprezentacja twojej firmy. Dobre logo sprawia, że od razu utożsamiamy je z daną marką. Myśląc o Apple’u mamy przed oczami ugryzione jabłuszko, a o McDonald’s dwie zakrzywione frytki. Logo zwiększa rozpoznawalność firmy i jest jej wyznacznikiem. Swoistą własną reklamą. Logo firmy wzbudzają określone skojarzenia z marką. Wiele firm nie przywiązuje jednak większej uwagi do logo, a to poważny błąd.

logo firmy

Passel.co CCO 1.0

Logo oparte na czcionce, symbolu czy abstrakcji?

Przy wymyślaniu masz do wyboru kilka możliwości. Logo firmy może być oparte głównie na oryginalnej czcionce. W takie projekty logo zainwestowały takie firmy jak IBM, Nokia czy Sony. Inne projekty logo mogą wskazywać czy dany biznes się zajmuje. Widelec wbity w steka jest jednoznacznie wskazuje, że mamy do czynienia z logiem restauracji. Logo może być także totalnie abstrakcyjne np. łyżwa Nike czy schodki Adidasa.

Logo firmy ze swoją historią

Projektowanie logo może opierać się na przypadkowości. Każde logo jest nieużyteczne, dopóki nie zostanie opowiedziana jego historia. Twoja firma musi zacząć się utożsamiać z logo. Należy znaleźć jakieś połączenie między dorobkiem firmy, a kształtem logo. Stworzenie takiego połączenia wymaga często kreatywności, ale jeśli koncepcja spodoba się klientom zyskasz naprawdę bardzo wiele. Dzięki intensywnym kampaniom reklamowym logo na zawsze wpisze się w Twoją identyfikację wizualną.

Projektowanie logo krok po kroku

Projektowanie logo należy rozpocząć od wypisania słów, z którymi kojarzy się Twoja firma. Zastanów się, czy jakiś kształt szczególnie pasuje do wizerunku przedsiębiorstwa. A może jakiś obrazem zilustruje wartości, jakimi kieruje się Twoja firma. Przemyśl czy chcesz poważne i eleganckie logo, czy żartobliwe i z poczuciem humoru. Jak wygląda klient który u Ciebie kupuje? Nie przeglądaj propozycji innych firm. twoje logo musi być unikatowe.

Profesjonalne projektowanie logo

Serwis ilogo.pl zajmuje się projektowaniem logotypów dla klientów biznesowych i indywidualnych. Ciekawe i nieraz zaskakujące projekty logo można zamówić online, bez wychodzenia z domu. Zamów projekt logo i zaistnij w świadomości Twoich klientów. Firma ilogo.pl proponuje kuszące pakiety obejmujące wykonanie kilku projektów. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą na stronie www.ilogo.pl.