Każdego roku Częstochowę odwiedza niezliczona rzesza turystów. Ich celem jest zarówno zwiedzenie Klasztoru zlokalizowanego na Jasnej Górze jak i uczestniczenie w ważnych wydarzeniach kulturalnych oraz sportowych jakie cyklicznie odbywają się właśnie w Częstochowie. Na przyjezdnych gości oczekuje bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa, w której każdy bez problemu znajdzie nocleg zgodny z jego oczekiwaniami zarówno pod względem standardu jak i możliwości finansowych.

hotel wenecki

http://www.hotelwenecki.pl

Hotel Wenecki

Wśród częstochowskich obiektów hotelowych bardzo dużą popularnością cieszy się Hotel Wenecki, który jest zlokalizowany w niedawno odrestaurowanej, zabytkowej kamienicy położonej w samym centrum miasta. W pobliżu hotelu znajduje się Aleja Najświętszej Marii Panny, która wprost prowadzi do Klasztoru na Jasnej Górze co jest ogromnym walorem przede wszystkim dla pielgrzymów przybywających do miasta.

37 komfortowych pokoi

Hotel Wenecki oferuje trzydzieści siedem pokoi z łazienkami, które są wyposażone w odbiorniki radiowe, telewizyjne, sieć internetową, suszarkę do włosów i lodówkę. Goście mogą skorzystać z parkingu hotelowego, który mieści się na dziedzińcu kamienicy. Hotel oferuje noclegi ze śniadaniem podawanym w formie bufetu szwedzkiego natomiast hotelowa restauracja serwuje wyśmienite dania gorące pochodzące z kuchni śródziemnomorskiej. Goście korzystający z usługi hotelowej mają również do dyspozycji stół bilardowy i skrytki depozytowe a wieczorem mogą spędzać czas w hotelowym drink barze. W jednej z sal na zlecenie gości organizowane są pokazy oraz spotkania biznesowe.